V Trenčianskom samosprávnom kraji kandidujú na post predsedu zatiaľ štyria kandidáti. Kandidáti na župana Trenčianskeho kraja doručia kandidátne listiny zapisovateľovi  volebnej komisie samosprávneho kraja najneskôr 40 dní pred konaním volieb do VÚC. Kandidatúru na post Trenčianskeho župana zatiaľ oficiálne potvrdili nasledovní kandidáti.

Štefan Škultéty – kandidát na župana Trenčianskeho kraja

PhDr. Štefan Škultéty, narodený 3. apríla 1975 v Trenčianskych Tepliciach je slovenský komunálny politik. Od roku 2006 pôsobí vo funkcii primátora mesta Trenčianske Teplice. Do tejto funkcie bol opätovne znovuzvolený vo voľbách v rokoch 2010 a 2014. Od roku 2013 je zároveň poslancom Trenčianskeho samosprávneho kraja zvoleným za stredopravú koalíciu strán KDH, SDKÚ-DS, MOST-HíD, NOVA, SaS, OKS. Je členom Komisie regionálneho rozvoja a cestovného ruchu a Komisie legislatívno – právnej.

Viac o Štefanovi Škultétym


 

Jaroslav Baška – kandidát na župana Trenčianskeho kraja

Ing. Jaroslav Baška, narodený 5. apríla 1975 v Považskej Bystrici je bývalý minister obrany Slovenskej republiky a súčasný poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SMER – SD. Pôsobil aj ako starosta obce Dohňany za SMER-SD a ĽS-HZDS. V roku 1998 absolvoval Žilinskú univerzitu a od skončenia školy až do roku 2002 pracoval v Matadore Púchov.

Viac o Jaroslavovi Baškovi

 


 

Renáta Kaščáková – kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Mgr. Renáta Kaščáková, narodená 28. októbra 1965 v Trenčíne je slovenská politička. Od roku 2016 pôsobí ako poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky, kde je členkou Výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj, a zároveň od roku 2013 ako poslankyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja, kde je členkou Komisie regionálneho rozvoja a cestovného ruchu, za pravicovo-liberálnu stranu Sloboda a Solidarita. Aktuálne je nominantkou na post kandidátky na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja v krajských voľbách v roku 2017.

Viac o Renáte Kaščákovej


 

Silvia Siváková Nemcová – kandidátka na županku Trenčianskeho kraja

Silvia Siváková Nemcová je členkou Slovenskej národnej strany šéfka okresného úradu v Prievidzi.

Ing. Silvia Siváková Nemcová študovala na Žilinskej univerzite, kde získala titul Bc. v odbore manažment a pokračovala na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne, kde študovala personálny manažment a získala titul Ing.

Viac o Silvii Sivákovej Nemcovej