V Žilinskom samosprávnom kraji kandidujú na post predsedu zatiaľ siedmy kandidáti. Kandidáti na župana Žilinského kraja doručia kandidátne listiny zapisovateľovi  volebnej komisie samosprávneho kraja najneskôr 40 dní pred konaním volieb do VÚC. Kandidatúru na post Žilinského župana zatiaľ oficiálne potvrdili nasledovní kandidáti.

Ján Mikolaj – kandidát na župana Žilinského kraja

Prof. Ing. Ján Mikolaj, CSc. narodený 19. októbra 1953 v Košiciach je vysokoškolský pedagóg. V rokoch 2006 – 2010 pôsobil ako minister školstva a podpredseda vlády SR. V súčasnosti sa uchádza o post župana Žilinského samosprávneho kraja.

 

Viac o Jánovi Mikolajovi


Peter Cibulka – kandidát na župana Žilinského kraja

Peter Cibulka sa pred dvoma rokmi stal poslancom Mestského zastupiteľ­stva v Žiline a zistil, že dokáže zmeniť veľa vecí. Dokonca aj tie, o ktorých bol dovtedy presvedčený, že sa zmeniť nedajú. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktoré sa v župných voľbách 2017 rozhodol bez straníc­kej podpory kandidovať na post župana Žilinského samosprávneho kraja. Je presvedčený, že voľby do VÚC by nemali byť o tom, koľko peňazí sa naleje do kampane, ale o tom, aké plány má nádejný župan po voľbách.

Viac o Petrovi Cibulkovi


Juraj Blanár – kandidát na župana Žilinského kraja

Ing. Juraj Blanár, narodený 19. mája 1966 v Žiline je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a predsedom Žilinského samosprávneho kraja.

Vyštudoval Vysokú školu dopravy a spojov v Žiline. V roku 1991 sa zamestnal vo firme Žilinské komunikácie s.r.o., od roku 1991 do 1994 bol asistentom na VŠDS. Od roku 1994 do 2002 pracoval vo Váhostave Žilina.

Viac o Jurajovi Blanárovi


Erika Jurinová – kandidátka na županku Žilinského kraja

Ing. Erika Jurinová sa narodila 31.8.1971 na Orave. Spolu s manželom vychovala tri dcéry a aktuálne žije v Nižnej na Orave.
Na začiatku kariéry pôsobila ako učiteľka na strednej škole, neskôr viedla kanceláriu regionálnych novín.
Od roku 2010 pracuje ako poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky.

Viac o Erike Jurinovej


Igor Janckulík – svoju kandidatúru zatiaľ oficiálne nepotvrdil

V parlamentných voľbách v marci 2016 bol zvolený za poslanca Národnej rady, v súčasnosti sa pracovný život Igora Janckulíka točí okolo politiky. Je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, Splnomocnencom vlády SR pre rýchlostné cesty a tiež pracuje ako poslanec Žilinského samosprávneho kraja. K zložitej situácii, ktorá nastala po voľbách sa rozhodol postaviť čelom a prispieť svojimi skúsenosťami a prácou k zlepšeniu života nielen na Orave, ako hrdý Oravčan, ale aj na celom Slovensku.

Viac o Igorovi Janckulíkovi


Anton Martvoň – kandidát na župana Žilinského kraja

 

 

 

 

Viac o Antonovi Martvoňovi


Marián Magát – kandidát na župana Žilinského kraja

 

 

Viac o Mariánovi Magátovi