V Trnavskom samosprávnom kraji kandidujú na post predsedu šiesti kandidáti. Kandidáti na župana Trnavského kraja mali čas doručiť kandidátne listiny zapisovateľovi  volebnej komisie samosprávneho kraja najneskôr 60 dní pred konaním volieb, teda do 5.9.2017. Kandidatúru na post Trnavského župana oficiálne potvrdili nasledovní kandidáti.

 

Jozef Viskupič – kandidát na župana Trnavského kraja

Mgr. Jozef Viskupič, narodený 8. februára 1976 je od roku 2010 poslancom NR SR za SaS. Vo volebnom období 2012 – 2016 pôsobí ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za hnutie OĽaNO. Aktuálne kandiduje na pozíciu župana Trnavského samosprávneho kraja. 

 

Viac o Jozefovi Viskupičovi


Tibor Mikuš – kandidát na župana Trnavského kraja

Ing. Tibor Mikuš, PhD., narodený 22. októbra 1952 v Zelenči je súčasný predseda Trnavského samosprávneho kraja, bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, predseda mimoparlamentnej centristickej politickej strany Nová demokracia a bývalý riaditeľ Slovenských elektrární. V minulosti aktívne športoval a stal sa štrnásťnásobným česko-slovenským a slovenským majstrom v karate.  

Viac o Tiborovi Mikušovi


Konrád Rigó – kandidát na župana Trnavského kraja

Konrád Rigó, narodený 18. mája 1979 v Dunajskej Strede je štátny tajomník ministerstva kultúry. Študoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde absolvoval fakultu medzinárodných vzťahov. V rokoch 2014 – 2016 pôsobil ako vedúci ekonomického úseku a manažmentu v divadle Ifjú Szivek.

Okrem toho sa podieľal ako člen prípravného teamu na projekte World Music Expo Bratislava (2016). V rokoch 2005 – 2006 pôsobil ako asistent štátneho tajomníka Ministerstva financií SR.

Viac o Konrádovi Rigóvi


József Berényi – kandidát na župana Trnavského kraja

 


Jaroslav Cehlárik – kandidát na župana Trnavského kraja

 


Márius Novák – kandidát na župana Trnavského kraja

 


Gábor Gál – kandidatúru zvažoval, no nakoniec sa rozhodol nekandidovať

Mgr. Gábor Gál, narodený 22. novembra 1974 v Šali je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky. Vo voľbách do NRSR v marci 2012 sa nachádzal na kandidátke strany MOST-HÍD na 5. mieste.

Absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a od roku 1995 pracuje ako advokát. V rokoch 2008 – 2009 pôsobil ako člen predstavenstva Nemocnice s poliklinikou Svätého Lukáša v Galante.