V Nitrianskom samosprávnom kraji kandiduje na post predsedu osem kandidátov. Kandidáti na župana Nitrianskeho kraja mali čas doručiť kandidátne listiny zapisovateľovi  volebnej komisie samosprávneho kraja najneskôr 60 dní pred konaním volieb, teda do 5.9.2017. Kandidatúru na post Nitrianskeho župana oficiálne potvrdili nasledovní kandidáti.

Milan Belica – kandidát na župana Nitrianskeho kraja

Doc. Ing. Milan Belica, PhD., narodený 19. decembra 1950 v Zlatých Moravciach je slovenský vysokoškolský pedagóg, ekonóm a regionálny politik. Kandidoval za 13 politických strán a bol štyrikrát zvolený za predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja.

 

Viac o Milanovi Belicovi


Ján Greššo – kandidát na župana Nitrianskeho kraja

Ján Greššo, narodený 21. novembra 1952 vo Zvolene je slovenský herec a riaditeľ divadla. Syn herca Ľudovíta Grešša. V roku 1976 úspešne skončil VŠMU a odvtedy pôsobí na nitrianskej scéne. V roku 2001 sa stal riaditeľom Divadla Andreja Bagara v Nitre. V roku 2005 neúspešne kandidoval na miesto predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Vo voľbách do VÚC 2017 kandiduje na pozíciu župana Nitrianskeho kraja.

Viac o Jánovi Greššovi


Iván Farkas – kandidát na župana Nitrianskeho kraja

Ing. Iván Farkas, narodený 2. januára 1966 v Nitre je bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky. Iván Farkas bol za poslanca NR SR zvolený vo volebnom období 2002-2006 za SMK-MKP. Bol členom Výboru NR SR pre verejnú správu, Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS, Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ a Stálej delegácie NR SR do Parlamentného zhromaždenia Rady Európy.

Viac o Ivánovi Farkasovi


Peter Oremus – kandidát na župana Nitrianskeho kraja

Peter Oremus má 39 rokov a momentálne pôsobí ako nezávislý poslanec v Nitrianskom kraji a v meste Nitra. V minulosti sa venoval podnikaniu. Ako župan Nitrianskeho VÚC má v pláne prispieť k zjednodušeniu byrokracie, znížiť daňové a odvodové zaťaženie a zaviesť trestnosť neplatenia faktúr.

 

Viac o Petrovi Oremusovi


 

Renáta Kolenčíková – kandidátka na županku Nitrianskeho kraja

Na post županky Nitrianskeho samosprávneho kraja bude vo voľbách do VÚC 2017 kandidovať aj krajská a mestská poslankyňa Renáta Kolenčíková. Potvrdila to 24. Júla 2017 pre agentúru SITA. Bývalá krajská tajomníčka Smeru-SD v Nitre Kolenčíková sa v poslednom období zviditeľnila najmä svojou kritikou strany Smer-SD.

 

Viac o Renáte Kolenčíkovej


Milan Uhrík – kandidát na župana Nitrianskeho kraja

Ing. Milan Uhrík, PhD. je slovenský politik, poslanec národnej rady Slovenskej republiky, za Ľudovú stranu Naše Slovensko, člen Zahraničného výboru NR SR, riaditeľ úradu Banskobystrického samosprávneho kraja, v minulosti IT manažér a vývojár, vysokoškolský pedagóg a výskumník, živnostník a konateľ s.r.o., manažér projektu z fondov EÚ, analytik kapitálových investícií a programátor web aplikácií. Pracoval aj ako investičný analytik vo švajčiarskom Zürichu pre spoločnosť Holcim Group Support.

 


László Hajdu – kandidát na župana Nitrianskeho kraja

 


Ján Marko – kandidát na župana Nitrianskeho kraja