Prešovský samosprávny kraj je spomedzi všetkých krajov najľudnatejší a druhý najväčší kraj čo do rozlohy na Slovensku. V PSK sa nachádza 665 obcí a delí sa na 13 okresov. V Prešovskom samosprávnom kraji kandiduje na post predsedu jedenásť kandidátov. Kandidáti na župana Prešovského kraja mali čas doručiť kandidátne listiny zapisovateľovi  volebnej komisie samosprávneho kraja najneskôr 60 dní pred konaním volieb, teda do 5.9.2017. Kandidatúru na post Prešovského župana oficiálne potvrdili nasledovní kandidáti.


Ján Garaj – kandidát na župana Prešovského kraja 

Kandidátom na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) je aj 40-ročný právnik Ján Garaj z Prešova. O post župana sa bude uchádzať ako nezávislý kandidát, ktorý má v súčasnosti už vyše tritisíc podpisov občanov na podporu svojej kandidatúry.

 

Viac o Jánovi Garajovi


Peter Chudík – kandidát na župana Prešovského kraja

Peter Chudík, narodený 18. februára 1961 v Lipanoch je predsedom Prešovského samosprávneho kraja. Do tejto funkcie bol zvolený v roku 2001 a v rokoch 2005 2009 a 2013 bola vo voľbách jeho funkcia potvrdená. Peter Chudík je absolventom Lekárskej fakulty UPJŠ. V roku 2002 vstúpil do HZDS. Bol riaditeľom Nemocnice s poliklinikou v Prešove, stal sa prvým prednostom Krajského úradu v Prešove, neskôr nastúpil na uvoľnený post poslanca NR SR.

Viac o Petrovi Chudíkovi


Milan Majerský – kandidát na župana Prešovského kraja 

Milan Majerský, aktuálny primátor Levoče sa v roku 2017 rozhodol kandidovať na funkciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Na tento post ho navrhlo Kresťanskodemokratické hnutie (KDH).

 

 

Viac o Milanovi Majerskom


Miroslav Škvarek – kandidát na župana Prešovského kraja 

Ing. Miroslav Škvarek, MPH –  narodený v roku 1960 v Poprade,  je ženatý, má dve deti. Aktuálne je primátorom mesta Svit, nachádzajúceho sa v najzápadnejšej časti  Prešovského kraja. Je absolventom Slovenskej  vysokej školy technickej, Strojníckej fakulty v Bratislave. V oblasti zdravotníctva pôsobil vyše 20 rokov v manažérskych funkciách. Na pozíciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja je nominovaný Slovenskou národnou stranou.

Viac o Miroslavovi Škvarekovi


Pavol Gašper – kandidát na župana Prešovského kraja 

Ing. Pavol Gašper z Popradu je 54-ročný, 26 rokov šťastne ženatý otec 6 detí, inžinier, vedec, manažér a politik. Na funkciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja kandiduje ako nezávislý kandidát s komplexným programom rozvoja Prešovského kraja, rastu zamestnanosti, skvalitnenia školstva a prostredia i zásadného riešenia rómskej otázky, ktorý je vytvorený a podporovaný odborníkmi, starostami, nezávislými kandidátmi na poslancov, združeniami aj občanmi z celého kraja.

Viac o Pavlovi Gašperovi


Andrej Gmitter – kandidát na župana Prešovského kraja 

Andrej Gmitter bude v novembrových voľbách do orgánov vyšších územných celkov (VÚC) nezávislým kandidátom na pozíciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Deväť rokov pôsobil najmä v oblasti inšpekcie práce na pozícii generálneho riaditeľa Národného inšpektorátu práce.

 

 

Viac o Andrejovi Gmitterovi


František Oľha – kandidát na župana Prešovského kraja 

František Oľha sa narodil a vyrastal v Prešove, s ktorým je úzko spätý jeho súkromný i profesijný život. Vysokoškolské štúdium absolvoval v Košiciach na Vysokej škole technickej, na ktorej úspešne obhájil titul inžinier.

Už niekoľko rokov vedie rodinnú firmu COFIN, a.s., ktorá zamestnáva desiatky ľudí a za roky svojho pôsobenia získala viac ako 30 ocenení za najlepší, alebo najinovatívnejší produkt a technologický postup. Popri podnikateľských aktivitách sa venuje aj výučbe odborných predmetov v oblasti polygrafie a polygrafickej technológie na strednej škole.

Viac o Františkovi Oľhovi


FRANTIŠEK BEDNÁR - kandidát na župana

František Bednár – kandidát na župana Prešovského kraja 

Kandidátom na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) je aj František bednár. Vyrastal v Poprade pod Tatrami a jeho negatívny postoj k Husákovmu normalizačnému režimu zásadne ovplyvnil vpád armád Varšavského paktu 21. augusta 1968

Viac o Františkovi Bednárovi

 


Eduard Markovič – kandidát na župana Prešovského kraja 

 


Jozef Mihalčin – kandidát na župana Prešovského kraja

 


 

Jozef Šváč – kandidát na župana Prešovského kraja