Už keď súčasný predseda BBSK podal návrh meniť tri mesiace pred voľbami počty poslancov vo volebných obvodoch bez akejkoľvek odbornej analýzy a predchádzajúcej diskusie s poslaneckými klubmi, označil som tento zámer za neúctu voči občanom.

To, že na svojom scestnom návrhu trvá aj po pondelkovom faktickom odmietnutí poslancami BBSK bez rozdielu politických tričiek a tvrdohlavo ho prenáša na ďalšie augustové zastupiteľstvo deň pred uplynutím stanovenej zákonnej lehoty, už považujem za jeho primitívnu politickú hru nielen s poslancami, ale aj s voličmi.

Namiesto toho, aby sa snažil napraviť zbabrané verejné obstarávanie na opravu krajských ciest za milióny eur a získaval aj mimorozpočtové zdroje na ďalšie potrebné investície do škôl či sociálnych zariadení bez ďalšieho znižovania hodnoty majetku BBSK, vystavuje náš kraj riziku zmarenia novembrových volieb.

Toto nie je žiadna detská hra o fazuľky, ale vážna vec všeobecného verejného záujmu, na ktorý, ako sa zdá, predseda BBSK doslova kašle. Verím, že poslanci 10. augusta zabránia ďalšiemu znevažovaniu dobrého mena nášho kraja a zostane už len na občanoch, či to isté urobia aj oni vo voľbách 4. novembra.