Výsledky predvolebných prieskumov v Prešovskom samosprávnom kraji budú priebežne aktualizované.

 

 

Najnovšie články o voľbách do VÚC

Richard Raši

Volebný škandál v Košiciach naberá na obrátkach! Raši podal trestné oznámenie

BRATISLAVA - Neúspešný kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) za stranu Smer–SD Richard Raši podal v uplynulých dňoch na polícii v súvislosti s jesennými voľbami do vyšších územných celkov (VÚC) trestné oznámenie. viac »


Voľby v Krásnohorskom Podhradí

Prekvapivá správa z východu: Boli voľby v košickej župe zmanipulované?

KOŠICE – Manipulácia pri voľbách je stálou a starou témou, ktorá vždy vypláva na povrch pri akomkoľvek verejnom hlasovaní. Či už do Národnej rady alebo samospráv. Pri tých ostatných – do vyšších samosprávnych celkov - sa však vynorili až také pochybnosti, ktoré neunikli analytikom a podľa ich záverov na to najviac doplatil Košický samosprávny kraj. ... viac »


Ján Lunter a Marian
VIDEO Konflikt pri preberaní Kotlebovej župy: Lunter sa postavil hrozivému ochrankárovi

05.12.2017 13:39


Rastislav Trnka sa ujal
Viaceré kraje majú oficiálne nových predsedov: Sľub zložili Trnka, Droba, Jurinová i Viskupič

KOŠICE - Novozvolený predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka (OĽaNO, SaS, KDH, NOVA, Šanca) v pondelok zložil slávnostný sľub a ujal sa funkcie. Na poste nahradil Zdenka Trebuľu (Smer-SD), ktorý po troch funkčných obdobiach už v novembrových krajských voľbách nekandidoval. viac »


Ústavný súd eviduje sťažnosti
Ústavný súd eviduje sťažnosti na novembrové voľby do VÚC: Sporná neústavnosť či nezákonnosť

KOŠICE - Ústavný súd (ÚS) SR eviduje k 22. novembru celkovo šesť sťažností pre neústavnosť alebo nezákonnosť volieb do orgánov územnej samosprávy, ktoré sa konali 4. novembra. viac »


MIMORIADNA SPRÁVA Župné voľby
MIMORIADNA SPRÁVA Župné voľby budú preverovať: Jeden z kandidátov žiada prepočítanie hlasov

KOŠICE - Neúspešný kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) za stranu Smer–SD Richard Raši podal v stredu 15. novembra podanie na Ústavný súd (ÚS) SR, ktorým požiadal o prešetrenie sčítania hlasov v nedávnych voľbách. Potvrdila to v pondelok krajská organizácia strany Smer–SD v Košickom kraji. viac »