Martin Jakubec-voľby do VÚC 2017

PhDr. Martin Jakubec, PhD. (* 17. november 1983, Bratislava) je podnikateľ v oblasti médií, pedagóg, politik, TV producent a režisér osvety a kultúry.

Životopis

Podnikateľ v oblasti zahraničného obchodu s komoditami greenline, reality a mediálneho poradenstva. K politickej činnosti sa jeho spätosť viaže od mládežníckych čias kedy bol dobrovoľníkom, aktivistom, členom Rady mládeže Slovenka (RMS). V roku 1999 zakladal mládežnícky výbor pre spoluprácu, neskôr sa dostal do vedenia Úradu pre národný rozvoj Slovenskej republiky ako tajomník a neskôr generálny manažér. Bol mediálnym poradcom bývalej hlavy štátu Ivana Gašparoviča v strane HZD, z čias prvej volebnej kampane. Je riaditeľom Východoeurópskej agentúry pre rozvoj (EEDA) pre regionálny rozvoj a kultúru. Prednáša na zahraničných univerzitách Lviv University of Business anl Law, na Ukrajine, oblasť stratégie médií a politiky v 21. storočí, v Srbsku prednáša témy bezpečnostnej a proti korupčnej politiky v EÚ priestore – kurzy vyjednávania, a venuje sa aj významu ľudského potenciálu v regionálnom rozvoji. Je autorom odborných publikácii v zahraničí. Stal sa podpredsedom politického subjektu Národná koalícia, za poslanca do NR SR.

Je predsedom OZ SLovensko naše ktoré sa venuje osvetovej a kultúrnej činnosti v SR a ČR. Ako interpret je držiteľom 7 Zlatých platní a ocenení IFPI za predaj nosičov (Slovensko, Česko, Poľsko). Na svojom konte má vydaných viac ako 30 sólových CD albumov, viac ako 10 hudobných kompilácii a vydaných 15 DVD nosičov programov vlastnej produkcie. Jeho hudobnú kariéru odštartovali televízne vysielania a účinkovanie v zábavných programoch Slovenské šlágre (2010-2017) a Repete (2009-2017) ktoré bolo rozhodujúcim zlomom v jeho umeleckej kariére. V nej ako producent a režisér ponúkol priestor hudobným osobnostiam Dušanovi Grúňovi, Zdenovi Sychraovi, Lýdie Volejníčkováej, Oľge Szabovej, Božanke a ďalším. Je propagátorom slovenskej domácej ľudovej tvorby a vlastníkom autorských práv Repete ® ktoré sú divácky mimoriadne populárne hlavne u staršej generácie. Je jednou z hlavných tvárí hudobnej Československej televízie Šlágr TV. Na Slovensku vlastní obchodnú značku hudobnej televízie SENZI TV a produkčná spoločnosť MAJA PRODUCTION. Významným bodom v jeho kariére bolo znovuzrodenie programu Repete Ivana Krajíčka pod názvom Repete Návraty (2007). V nej ako producent a režisér ponúkol priestor hudobným osobnostiam ako napr. Dušan Grúň, Zdeno Sychra, Lýdia Volejníčková, Oľga Szabová, Božanka a ďalším.

17. novembra 2016 oficiálne oznámil svojím video príhovorom vstup do slovenskej politiky.

Mohlo by vás zaujímať:

Predvolebné vyhlásenia a články Martina Jakubca – kandidáta na župana BASK

Vzdelanie

  • 2001 – Hotelová Akadémia
  • 2003 – Robert Schuman Institute (Rakúsko – školenie PR manažérov štátnych orgánov z krajín strednej a východnej Európy)
  • 2004 – Inštitút zahraničného obchodu a vzdelávania Bratislava
  • 2008 – Univerzita Sv. Cyrila a Metoda Trnava (Fakulta masmediálnej komunikácie, odbor masmediálna komunikácia (Mgr.)
  • 2010 – Univerzita Sv. Cyrila a Metoda (Fakulta masmediálnej komunikácie., odbor masmediálne štúdie v rigorózním konaní (PhDr.)
  • 2014 – Paneurópska vysoká škola (Fakulta masmédií, odbor masmediálne štúdia (PhD.)

Medzi najväčšie záľuby Martina Jakubca patrí cestovanie, kultúra, história, hudba a zvieratá.

 

Error fetching: cURL error 60: The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time.